5 najlepszych sposobów na dostosowanie strony startowej Safari na telefonie iPhone

image

Wraz z systemem iOS 15 firma Apple wprowadziła kilka nowych zmian i ulepszeń we wszystkich domyślnych aplikacjach. Przeglądarka Safari także otrzymała wiele nowych funkcji, w tym możliwość dostosowywania strony startowej. Do tej pory strona startowa Safari nie była zbyt użyteczna dla użytkowników, zwłaszcza tych, którzy korzystali z Chrome i innych przeglądarek. Oto pięć sposobów na to, jak dostosować stronę startową Safari na telefonie iPhone.

Przeczytaj też: 11 najlepszych ukrytych funkcji, porad i sztuczek systemu iOS 15, które powinieneś znać

Sposoby dostosowywania strony startowej Safari na telefonie iPhone

Spis treści

 • Jak dostosować stronę startową Safari na telefonie iPhone?
  • Dodaj lub usuń elementy
  • Zmień obraz tła
  • Zmień domyślną wyszukiwarkę
  • Włączanie przyciemniania strony
  • Dodaj rozszerzenia i zarządzaj nimi

Jeśli zmieniłeś domyślną przeglądarkę z Safari z powodu braku możliwości jej dostosowania, powinieneś przeczytać ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się, jak możesz teraz dostosować jej stronę startową i ustawić swoje preferencje.

Dodawanie i usuwanie elementów

Możesz teraz usuwać elementy ze strony startowej Safari, jeśli uważasz ją za nieporęczną. Jeśli chcesz dodać coś nowego, np. Listę Czytelników lub Raport o ochronie prywatności, możesz to teraz zrobić. Oto, jak to zrobić:

1. Otwórz Safari na swoim telefonie iPhone.

2. Teraz stuknij w Edycja u dołu ekranu.

3. Na następnej stronie możesz wyłączyć lub włączyć przełączniki obok funkcji, których nie chcesz lub nie chcesz mieć na swojej stronie startowej.

Zmiana obrazu tła

Teraz możesz także zmienić obraz tła na stronie startowej Safari. Możesz nawet ustawić swój własny obrazek, nie licząc tych, które są już dostępne. Oto, jak go zmienić:

1. Otwórz Safari i stuknij w Edycja u dołu ekranu.

2. Na następnej stronie włącz przełącznik znajdujący się obok opcji Obraz tła.

3. Zobaczysz kilka gotowych obrazów tła i wybierz ten, który Ci się podoba.

Możesz też wybrać własny obraz, stukając ikonę +.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki

W Safari Apple używa Google jako domyślnej wyszukiwarki. Jeśli nie podoba Ci się, że Google gromadzi Twoje dane, możesz zmienić wyszukiwarkę na bardziej chroniącą prywatność, taką jak DuckDuckGo. Oto, jak to zrobić w Safari:

1. Otwórz Ustawienia i po przewinięciu wybierz Safari.

2. Teraz stuknij w Wyszukiwarkę.

3. Tutaj możesz zmienić preferowaną wyszukiwarkę, stukając ją.

To wszystko. Jeśli nowa wyszukiwarka nie jest dla Ciebie zbyt użyteczna, możesz powrócić do Google, korzystając z tych samych ustawień.

Włączanie przyciemniania strony

Barwienie stron WWW to nowa funkcja w iOS 15, która zmienia interfejs wokół kart i nawigacji w Safari, dopasowując go do koloru odwiedzanej witryny. Oto, jak włączyć kolorowanie w Safari:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone.

2. Teraz przejdź do Safari i przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Zakładki.

3. Tutaj możesz włączyć przełącznik obok opcji "Zezwalaj na przyciemnianie stron internetowych".

I to wszystko. Teraz przy każdym otwarciu witryny zakładki i obszar nawigacji będą miały kolor odpowiadający motywowi witryny. W każdej chwili możesz wyłączyć tę funkcję, wykonując te same kroki.

Dodawanie rozszerzeń i zarządzanie nimi

W iOS 15 wprowadzono także obsługę rozszerzeń w Safari. Możesz więc teraz instalować rozszerzenia innych firm na stronie startowej przeglądarki, aby poprawić swoje wrażenia. Oto, jak dodawać rozszerzenia do Safari i zarządzać nimi:

1. Przejdź do App Store i zainstaluj wybrane rozszerzenie internetowe.

2. Teraz przejdź do ustawień Safari za pośrednictwem aplikacji Ustawienia.

3. Tutaj stuknij pozycję Rozszerzenie. Na następnej stronie włącz przełącznik dla rozszerzenia, którego chcesz używać, z listy.

4. Po włączeniu rozszerzenia możesz także wybrać strony internetowe, na których ma ono działać, oraz inne uprawnienia.

5. Po otwarciu strony internetowej na pasku kart pojawi się przycisk Rozszerzenia.

Możesz także stuknąć przycisk "Aa" znajdujący się obok przycisku rozszerzeń, a następnie wybrać opcję "Zarządzaj rozszerzeniami".

W ten sposób możesz dostosować stronę startową Safari na swoim telefonie iPhone z najnowszą wersją systemu iOS. Więcej porad i sztuczek dotyczących systemu iOS znajdziesz na naszej stronie!

Możesz też śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News. Aby uzyskać porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybuj kanał Youtube GadgetsToUse.