50 trendów dotyczących gadżetów w 2020 roku: WFH, inteligentny dom, sztuczna inteligencja i nie tylko (część 1/2)

image

Być może potrzebujesz nowego telewizora, który zajmie całą powierzchnię ściany lub biurka, aby poprawić swoją produktywność w pracy. Technologie 2020 polegały jak dotąd na poprawie Twojego życia w pomieszczeniach zamkniętych. Od inteligentnego domu, przez sztuczną inteligencję, po trendy w domowych biurach - w tym roku zaobserwowano wiele technologii wewnętrznych w najlepszym wydaniu. Pomyśleliśmy więc o poświęceniu całego bloga na temat wszystkich trendów w gadżetach 2020 roku, które musisz zobaczyć. Weź filiżankę kawy lub ulubionego napoju, ponieważ może to zająć Ci więcej czasu niż zwykle; jest tam 50 gadżetów!

Każdego roku spotykamy się z różnymi trendami gadżetów. Można powiedzieć, że CES pomaga przewidzieć konkretne trendy w każdym roku, choć rok 2020 był (trochę) inny. Widzieliśmy, że technologia, która nie istniała na dużą skalę, stała się nową normą. Niemniej jednak, jeśli jesteś entuzjastą techniki, nigdy nie zabraknie Ci nowych produktów do wypróbowania.

W tym roku pojawiło się wiele nowych technologii do gier, praca z urządzeniami domowymi, konfiguracje edukacji STEM, i tak dalej. Nawet duże marki oferują funkcje, które wcześniej nie były tak popularne jak EKG i monitorowanie poziomu tlenu we krwi dla osób śledzących stan zdrowia. Spójrzmy na wszystkie najfajniejsze trendy gadżetów 2020 roku, których kuratorem był zespół Gadget Flow. Jak zawsze, staraliśmy się podkreślić produkty, których nigdy wcześniej nie widziałeś.

Praca w domu

W tym roku chodziło przede wszystkim o domowe biuro i o to, jak powinno być ono skonfigurowane pod kątem maksymalnej wydajności. Podczas gdy niektórzy decydują się na spersonalizowane strąki zen, inni nadal preferują ustawienie biurka w starej szkole. Ale nawet w przypadku takich konfiguracji, które cieszą się dużym zainteresowaniem, widzieliśmy wiele nowych rozwiązań technicznych związanych z pracą w biurze domowym. Prawdopodobnie jeden z najbardziej dochodowych trendów gadżetów 2020 roku, którego nie można przegapić.

Twelve South StayGo USB-C Zorganizowany hub biurkowy

Koncentrator biurkowy Twelve South StayGo USB-C Organized Desktop Hub zapewnia dodatkową długość przewodu pomiędzy nim a komputerem. Ponieważ Twelve South wie, że koncentratory są super wygodne, a czasami są całkowicie niezbędne. Jednak splątane przewody, które są z nimi połączone, mogą być koszmarem. Zamiast tego ten przyjazny dla komputerów stacjonarnych koncentrator ma wystarczająco długi przewód, aby ukryć go pod biurkiem lub za komputerem. A ten koncentrator USB-C do komputerów stacjonarnych nadal ma wszystkie porty, których potrzebujesz: 4K HDMI, trzy porty USB-A, Gigabit Ethernet, SD i micro SD.

TimeFlip2 Interaktywne urządzenie do monitorowania czasu pracy

Śledzenie sposobu, w jaki spędzasz swój czas, jest niezwykle ważne, aby stać się bardziej produktywnym. A urządzenie TimeFlip2 Interactive Time Tracking Device to świetny sposób, aby zacząć zwracać większą uwagę na to, jak spędzasz swój czas. Urządzenie TimeFlip2 Interactive Time Tracker posiada 12 stron, dzięki czemu można mu przypisać wiele różnych zadań. Jest też wyposażony w naklejki, dzięki czemu możesz dostosować go do swoich potrzeb.

System Wi-Fi NETGEAR Orbi AX4200 Wi-Fi 6

Jeśli jesteś zmęczony wolnym Internetem, rozwiązaniem może być system NETGEAR Orbi AX4200 Wi-Fi 6. Został on zaprojektowany tak, aby zapewnić szybszy dostęp do Internetu podłączonym urządzeniom, aby zredukować czas ładowania i opóźnienia. W rzeczywistości, system NETGEAR Orbi AX4200 może obsługiwać osiem strumieni jednocześnie. Można również podłączyć do niego do 40 urządzeń. W rezultacie, jest to idealne rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych lub w środowisku korporacyjnym. 

Lenovo ThinkSmart View Wyświetlacz zespołów Microsoft

Lenovo ThinkSmart View Microsoft Teams Display, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności, ułatwia zdalną pracę. Dzięki temu dedykowanemu wyświetlaczowi, możesz komunikować się ze współpracownikami w dowolnym miejscu. Dodatkowo, ThinkSmart View daje specjalny ekran, na którym można prowadzić rozmowy audio i wideo z zespołami Microsoft Teams. 

Konwerter na biurko UPERGO

Zmieniaj sposób pracy, kiedy tylko masz na to ochotę, za pomocą Konwertera do Biurka Stojącego UPERGO. To regulowane urządzenie po prostu opiera się na istniejącym biurku roboczym, co pozwala na zmianę sposobu pracy z siedzącego na stojący w kilka sekund. Podobnie, Konwerter biurka stojącego UPERGO można łatwo regulować w zakresie od 2,2 do 16,9 cala, co pozwala na wybór idealnej wysokości. Wykonany z aluminium, wytrzymały podnośnik biurka może wytrzymać do 25 funtów. 

Inteligentny dom

Ponieważ spędzamy więcej czasu w naszym domu, szanse na wybór gadżetów inteligentnego domu są większe niż wcześniej. Od zamków drzwiowych do dzwonków do drzwi, przemysł inteligentnych domów widział do tej pory całkiem sporo nowych wejść w 2020 roku. A dzięki kompatybilności Alexa, Google Home lub Siri, kontrolowanie tych gadżetów jest jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Na razie czekamy tylko na standardy open-source dla inteligentnych domów, które sprawią, że podróż będzie jeszcze bardziej płynna dzięki wieloplatformowej łączności.

Dzwonek do drzwi wideo Ring Next Generation 3

Dzwonek do drzwi wideo  3, wyposażony w więcej funkcji bezpieczeństwa niż poprzednio, ma na uwadze Twoje bezpieczeństwo. W rzeczywistości ten nowy dzwonek do drzwi ma jeszcze lepsze możliwości wykrywania ruchu niż inne modele. Ma także lepszą niż dotychczas łączność Wi-Fi. A dzięki wideo w jakości HD 1080p ten gadżet do drzwi wejściowych gwarantuje, że wszystko widzisz wyraźnie. Co więcej, jest też wyposażony w funkcję dwukierunkowej rozmowy, dzięki której możesz rozmawiać z każdym znajomym lub przeciwnikiem poza domem. 

Wi-Fi Smart Deadbolt Lock

Większość inteligentnych zamków wymaga dodatkowego mostka do połączenia. Ale nie będziesz już tego potrzebował dzięki sierpniowej Wi-Fi Smart Deadbolt Lock. Ten inteligentny zamek łączy się bezpośrednio z domową siecią Wi-Fi i pozwala na zdalne zablokowanie lub odblokowanie drzwi, sprawdzenie stanu drzwi i przyznanie wirtualnych kluczy gości. Możesz nawet zobaczyć, kto przychodzi i odchodzi. Można go łatwo przymocować do istniejącego rygla, dzięki czemu można zachować oryginalne klucze.

Satechi Smart Outlet Wi-Fi Plug

Jeśli chcesz uprościć swoją rutynę domową, Satechi Smart Outlet Wi-Fi Plug ma wszystkie odpowiedzi. Ta wtyczka Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami. Na przykład, za pomocą tego inteligentnego gadżetu możesz włączyć światło, włączyć ekspres do kawy i włączyć lub wyłączyć telewizor. Dzięki temu możesz prowadzić wygodniejszą rutynę w czasach, gdy potrzebujesz trochę pomocy. Wystarczy podłączyć go do smartfonu, aby rozpocząć korzystanie z niego i sterować urządzeniami przez Wi-Fi.

Wemo Wi-Fi Smart Plug Compact Outlet

Kontroluj swoje urządzenia elektroniczne z dowolnego miejsca za pomocą gniazda Wemo Wi-Fi Smart Plug Compact Outlet. Wystarczy podłączyć elektronikę do tego poręcznego gadżetu, a będziesz mógł sterować nimi za pomocą bezpłatnej aplikacji Wemo. Albo po prostu użyj swojego głosu z Apple HomeKit, Amazon Alexa lub Google Assistant. Więc kiedy jesteś poza domem całe popołudnie i chcesz zjeść kolację, możesz użyć telefonu, aby włączyć światła w swoim salonie, tworząc iluzję, że ktoś jest w domu.

Samsung AirDresser Garment-Refreshing Appliance

Urządzenie Samsung AirDresser Garment-refreshing Appliance eliminuje konieczność korzystania z pralni chemicznej. Przestań włóczyć się po mieście po ubraniach, kiedy możesz umieścić swoje ulubione przedmioty w tym urządzeniu do sypialni. Ponadto, ta domowa pralnia chemiczna działa jak piękny dodatek do Twojej przestrzeni. Bez względu na to, czy jest używana, czy nie, to estetyczne urządzenie do czyszczenia na sucho zapewnia komfort w Twojej sypialni lub przestrzeni życiowej. Co więcej, ten inteligentny środek do czyszczenia odzieży usuwa 99% cząsteczek kurzu, co trwa zaledwie 25 minut. 

Sztuczna Inteligencja (AI)

Choć w ostatnich latach robotyka mogła nie zauważyć ogromnego wzrostu, to jednak jednym z najlepszych trendów w gadżetach 2020 roku jest właśnie wokół robotów. Widzieliśmy, jak Boston Dynamics uruchomił swojego robota komercyjnego, Spot, i kilka innych osobistych robotów w przestrzeni. Ale sposób, w jaki SI jest włączana do naszego codziennego życia, sprawia, że po prostu pragniemy więcej.

Nabot AI Trainable Robot

Jeśli potrzebujesz przyjaznej pomocy w domu, spójrz na Robota Pociągowego Nabot AI. Możesz nawet zakodować tego słodkiego, małego, programowalnego robota, aby wykonywał za Ciebie zadania. Co więcej, ten zdalnie sterowany robot może rozpoznawać obiekty i ludzi, a nawet chwytać i poruszać obiektami za pomocą ramienia. Zaprojektowany z łatwym w użyciu interfejsem, Nabot oferuje wspaniałe wprowadzenie do pisania kodu. 

Sony aibo Intelligent Dog Robot Pet

Przedstawiamy najnowszego członka Twojej rodziny, Inteligentnego Psiego Psa Robota Sony aibo. Chociaż jest robotem, ten pies zachowuje się jak najlepszy przyjaciel człowieka. W rzeczywistości, aibo może nawet przywitać cię przy drzwiach wejściowych. Kiedykolwiek powiesz "jestem w domu", ten słodki szczeniak pójdzie w wyznaczone miejsce. Możesz nawet trenować go na nocniku, programować akcje na zamówienie i karmić ciasteczkami. Dodatkowo, tak jak uroczy szczeniak, aibo porusza się, drapie, a nawet potrząsa głową.

Cubo AI Sleep Safety Baby Monitor

Rodzicielstwo nowego dziecka może być trochę przerażające, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz. Możesz spać spokojnie dzięki Cubo AI Sleep Safety Baby Monitor, który alarmuje Cię, jeśli twarz Twojego dziecka jest zakryta. Dzięki niemu będziesz wiedziała, czy dziecko się przewraca, czy jakiś przedmiot zakrywa nos lub usta. Wiesz, że "Najlepsze są plecy", ale może być trudno zapewnić dziecku pozostanie na plecach. I może jeszcze nie być w stanie przewrócić się w obie strony. Dzięki temu inteligentnemu monitorowi będziesz wiedzieć, czy Twoje dziecko się przewraca. 

Pearl AI-Powered Earbuds

Pożegnaj się z przewodami z wkładkami Pearl AI-Powered Earbuds. Te wkładki oferują ładowanie słoneczne, więc jeśli szukasz wygody i jednocześnie są bardziej przyjazne dla środowiska, to właśnie te wkładki są dla Ciebie. Nie martw się, dzięki tym wyjątkowym wkładkom nie będziesz narażony na kompromisy w zakresie jakości. Są one wyposażone w układ scalony Qualcomm QCC5121, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku i aktywną redukcję szumów. A dzięki klasie IPX5 oferują zarówno odporność na pot, jak i wodę. 

Tempo Studio AI Home Gym

Będziesz miał poważne oparzenia w Tempo Studio AI Home Gym. Ta domowa siłownia jest dostarczana z każdym sprzętem, jakiego potrzebujesz. Obejmuje on dwa hantle, sztangę, wiele płyt, wałek do odzyskiwania i wiele innych. Daje również dostęp do treningów na żywo i na żądanie. Jeśli debatowałeś nad zatrudnieniem dedykowanego trenera personalnego, to jest to domowe centrum fitness. 

Technika medyczna

Wraz z chaosem i nieprzewidywalną przyszłością, w jakiej się znajdujemy, staje się koniecznością szukania sposobów na poprawę naszego zdrowia psychicznego. To właśnie na tym skupiają się najnowsze gadżety z dziedziny techniki medycznej w tym roku. Opaski do medytacji stały się bardziej eleganckie i futurystyczne w projektowaniu i wykonaniu. W tym samym czasie, trendy gadżetów zdrowotnych 2020 roku obejmują również produkty, które mogą poprawić Twoje codzienne życie na kilka innych sposobów.

Musa 2 Opaska na głowę

Opaska na głowę Muse 2 Medytacja jest urządzeniem noszonym na sobie, które zapewnia żywą informację zwrotną podczas twojej praktyki medytacyjnej. To sprzężenie zwrotne zawiera twoją aktywność mózgu, technikę oddychania, ruchy ciała i rytm serca podczas medytacji. Jego celem jest pomóc Ci wydobyć jak najwięcej z Twoich sesji. Podczas i po medytacji, sprawdzić swoje dane na app. Na przykład, dostroić się do swojego tętna, aby zapewnić, że pozostaniesz spokojny.

Neurostymulacja Osobisty stymulator mózgu

Poprzez przezczaszkową stymulację prądem stałym (tDCS), Osobisty Stymulator Mózgu w Neurostymulacji Podnoszonej pomaga Ci lepiej się skupić i pracować mądrzej. To przełomowe urządzenie do stymulacji wykorzystuje popularną technologię tDCS do podawania łagodnego prądu elektrycznego przez dwie elektrody do wybranych obszarów mózgu. Jest to całkowicie bezpieczna alternatywa dla kofeiny, cukru i innych stymulatorów wydajności.

O'kase Smart Pill Organizer

O'kase Smart Pill Organizer oferuje proste rozwiązanie potencjalnie dużego problemu. Upraszcza on sortowanie i przypomina, kiedy nadchodzi czas na przyjmowanie leków. Ten inteligentny organizator pigułek może uratować życie. Co więcej, powiadamia Cię, jeśli wykryje, że pominąłeś dawkę, a następnie może powiadomić Twoją rodzinę lub opiekuna w razie potrzeby. Ten gadżet wspiera Twoje dobre samopoczucie i pozwala Ci pozostać w kontakcie z rodziną i opiekunami zdalnie i bezpiecznie.

Wysokiej jakości Otoskop Bebird High-Tech do czyszczenia uszu

High-Tech Otoskopowy środek do czyszczenia uszu Bebird High-Tech to bezpieczny sposób na oczyszczenie uszu. To urządzenie do czyszczenia uszu jest wyposażone w miękkie, krzemionkowe łyżki do uszu, które są delikatne dla ucha. Ten gadżet posiada również kamerę HD 1080p, która pozwala na oglądanie w czasie rzeczywistym obrazów drobnych szczegółów wewnątrz przewodu słuchowego. A dzięki 3 milionom pikseli i obiektywowi 31,6 mm zobaczysz je wyraźnie.

Urządzenie ClearUP Sinus Pain Relief Device

Urządzenie ClearUP Sinus Pain Relief Device może być po prostu rzeczą, która pomoże ci przetrwać wiosenne nieszczęścia. To wielokrotnie nagradzane urządzenie jest w 100% wolne od narkotyków i nie powoduje żadnych chemicznych skutków ubocznych. Zamiast tego korzysta z zaawansowanej technologii mikroprądów dla sprawdzonego bólu zatoki. I jest łatwe w użyciu. Wystarczy przesunąć go po zewnętrznej stronie policzka, nosa i kości brwiowej.

Inteligentna sprawność fizyczna

Trzymanie się w dobrej formie nawet podczas pobytu w domu jest ogromnym wyzwaniem. Potrzebujesz dużo motywacji, żeby się ruszać. Więc większość inteligentnych gadżetów fitness, które widzisz w 2020 roku, skupia się na tym aspekcie. Inteligentne siłownie domowe są ukierunkowane na indywidualne treningi, w przeciwieństwie do tych, które widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Tak, czy powinieneś wybrać się na Peloton, czy też nie, jak do tej pory wywołało to dyskusję, ale nie możesz zaprzeczyć, że większość z tych inteligentnych urządzeń fitness jest nieodparta.

CLIMBR Podłączona i czysta maszyna treningowa

Seria urządzeń CLIMBR z podłączeniem i urządzeniem do czystego treningu obejmuje dwa modele: Podłączone i Czyste. Maszyna połączona obejmuje zajęcia prowadzone przez instruktorów na żądanie. Dlatego jest to świetny sposób na ćwiczenia z wirtualną pomocą. Ponadto, wbudowane głośniki pozwalają na głośne odtwarzanie muzyki.

Garmin Tacx NEO 2T Smart Trainer

Uwielbiasz wychodzić i jeździć. Ale czasami pogoda lub twoje położenie nie sprzyjają. W takich przypadkach inteligentny trener Garmin Tacx NEO 2T Smart Trainer zapewni Ci świetny trening w domu. Jako niemalże cichy i bardzo realistyczny trener rowerowy, w pełni zanurzy Cię podczas jazdy na rowerze. Możesz więc pchać go tak mocno, jak tylko chcesz, w górę tych wzgórz, nie przeszkadzając nikomu innemu w domu. Dodatkowo, ten rowerowy trener zapewnia wszystkie potrzebne pomiary, w tym moc i kadencję. 

Tonalny Inteligentny System Fitness

Wzmocnij całe swoje ciało w domu dzięki systemowi Tonal Intelligent Fitness. Ten spersonalizowany gadżet oferuje interaktywne ćwiczenia wideo napędzane przez naukę maszynową. Tonal łączy w sobie całą siłownię i osobistego trenera w jeden system, dzięki czemu możesz korzystać z niego we własnym domu kiedy tylko chcesz. Kompaktowy system mocuje się do ściany, dzięki czemu możesz ćwiczyć bez konieczności zajmowania dużej ilości miejsca.

ReAthlete Deep4s Percussion Massager

The ReAthlete Deep4s Percussion Massager jest tutaj, aby pomóc Ci z tymi bolącymi mięśniami po treningu. Ten osobisty masażer jest wyposażony w cztery prędkości i pięć różnych głowic. Ponadto zapewnia masaż perkusyjny z komfortu własnego domu. Większość masażystów udarowych jest głośna i nieporęczna, ale masażer ReAthlete'a ma regulowane ramię, które umożliwia dotarcie do całego ciała. Co więcej, silnik jest praktycznie bezgłośny.

PNOĒ Analizator kardio-metaboliczny

Za pomocą analizatora kardio-metabolicznego PNOĒ można monitorować trzy najważniejsze układy organizmu. A to z komfortu własnego domu. Za pomocą prostego 10-minutowego testu PNOĒ analizuje 12 biomarkerów w twoim oddechu i skanuje serce, płuca i metabolizm. Ich internetowy coaching tworzy następnie indywidualny program żywieniowy i treningowy, jednocześnie monitorując Twoje serce, płuca i sprawność metaboliczną. 

Inteligentne środki sanitarne i maski

Tak, w końcu znaleźliśmy się w kategorii, która jak dotąd odnotowała największy wzrost w 2020 roku. Są to urządzenia, których nie chcecie nosić, ale musicie, biorąc pod uwagę scenariusz, w którym się znajdujemy. Tak więc, oczywiście, projekt produktu - jak również jego funkcjonalność - był głównym przedmiotem zainteresowania inteligentnych środków odkażających i masek. I musimy powiedzieć, że te przykłady poniżej całkowicie zasługują na to, aby znaleźć się pod najlepszymi trendami gadżetów 2020 roku.

Maska AirZ wielokrotnego użytku

Kiedy nosisz maskę wielokrotnego użytku AirZ, możesz kontrolować jak szybko przepływa przez nią powietrze. W rzeczywistości ta maska wielokrotnego użytku oferuje trzy różne prędkości aktywnego przepływu powietrza. Zaprojektowana z wbudowanym wentylatorem, umożliwia oddychanie powietrzem dopiero po przejściu przez pięć warstw filtra ochronnego. Nie tylko wdychasz czyste powietrze, ale także unikasz potu i mgły wewnątrz tej maski. Nawet jeśli ćwiczysz, AirZ zapewnia Ci łatwe oddychanie. 

Sterylizator UV Samsung ITFIT Czyszczenie smartfonów 

Może wiesz, jak brudny jest twój telefon. Jeśli nie wiesz, to naprawdę nie chcesz. Wystarczy powiedzieć, że trzyma dużo bakterii. To tam jest Samsung ITFIT UV Sterilizer Smartphone Cleaner. W zasadzie, w ciągu zaledwie 10 minut, ten gadżet sterylizujący zabije 99% bakterii. Zaprojektowany jako dyskretne białe pudełko, ten sterylizator telefoniczny UV wkomponuje się w otoczenie. I na pewno jest wystarczająco duże, aby pomieścić smartfon, ponieważ ma miejsce na Samsung Galaxy S20 Ultra.

Ao Air Oczyszczacz powietrza

Jasne, widziałeś papierowe maski powietrzne, jak również olbrzymie respiratory, ale Ao Air The Atmōs Wearable Air Purifier to coś innego. W przeciwieństwie do tych innych opcji, ta maska oczyszczająca powietrze nie wymaga szczelnego zamknięcia do pracy. Więc jeśli masz włosy na twarzy lub pocisz się mocno podczas ćwiczeń, ten oczyszczacz powietrza twarzy będzie nadal działać. Dodatkowo, to urządzenie nie zasłania tego, co inni mogą zobaczyć na Twojej twarzy tak samo, jak tradycyjne maski do twarzy. 

Gino Personal Air Sanitizer

Gino Personal Air Sanitizer niszczy wirusy - w tym koronaawirusy - gdy są w powietrzu. Napędzany technologią ViraTeq, jest naukowo udowodnione, że zabija koronaawirusy i szeroką gamę mikrobów. W rzeczywistości udowodniono, że technologia ta zabija bakterie, wirusy i pleśń. I jest prosta w użyciu, ponieważ filtr wewnątrz jest łatwy w utrzymaniu. Wystarczy usuwać go kilka razy w roku, aby wypłukać kurz.