Huawei Watch 2 Recenzja: sportowy następca z wieloma nowymi funkcjami

image

Huawei Watch 2 nie ma takiej samej elegancji jak jego poprzednik, ale nie możemy zapomnieć, że jest również skierowany do innej grupy docelowej: zawodników. Wyposażony w Android Wear 2.0, liczne czujniki i opcjonalne gniazdo karty SIM, Huawei Watch 2 jest dobrze ustawiony w teorii. Ale w praktyce, czy spełnia on wszystkie wymagania? Ujawniamy wszystko, co musisz wiedzieć o tym zegarku w naszej recenzji.

Ocena

Dobry

  • ✓ Konstrukcja porcyjna
  • ✓ Przycisk drugi używany
  • ✓ Zintegrowane gniazdo karty SIM (opcja)

Zły

  • ✕Operation nie jest szczególnie wysokiej jakości
  • ✕Average żywotność baterii
  • ✕Slow oraz niedokładny GPS

Huawei Watch 2 data wydania i cena

Minęło trochę ponad dwa lata, zanim Huawei zaprezentował nową wersję zegarka Huawei. Tym razem jednak firma zdecydowała się odejść od luksusu i skupić się na sporcie i fitnessie. Nie powinno to być wielkim zaskoczeniem, ponieważ Huawei podąża w kierunku globalnego trendu rynkowego, który zmierza w tym kierunku. Oczekuje się, że zegarek Huawei Watch 2 zostanie wydany w kwietniu i będzie kosztował około 350 dolarów. Kolorowy, będzie dostępny w kolorach Carbon Black, Dynamic Orange, Titanium Grey i Concrete Grey. Huawei Watch 2 Classic będzie dostępny od maja w cenie 420 dolarów w kolorze Titanium Grey z czarną skórzaną opaską.

Huawei Watch 2 projektuje i buduje jakość

W zależności od tego, czy zdecydujesz się na klasyczny wariant, czy też nie, otrzymasz dwa zupełnie inaczej zbudowane zegarki, z których oba mają wspólną nazwę Huawei Watch 2. Klasyczny model, który jest wykonany z metalu i ma skórzaną bransoletkę, nie był gotowy na pierwsze ręce, które zrobiliśmy z tym urządzeniem na MWC 2017, ani nie jest gotowy teraz w czasie naszej pełnej recenzji, nie wspominając już o wersji Porsche. Zwracamy więc uwagę na normalny, sportowy Huawei Watch 2.

Pierwszy Huawei Watch miał elegancką metalową obudowę z cienką ramą i szykownymi detalami. Nowy Huawei Watch 2 ma bardziej smukły i dynamiczny wygląd. Wzór przypomina trochę zegarki G-Shock z lat 90., ale pasuje do reszty stylu. Zwłaszcza zwykły czarny zegarek jest raczej prosty i wygląda trochę nudno. Zastosowane tworzywo sztuczne niekoniecznie wygląda na wysokiej jakości, a bransoletki mogą być bardziej miękkie. Ta ostatnia może być jednak szybko i sprawnie wyłączona dzięki mechanizmowi szybkozamykającemu i wspornikowi bransoletki o standardowej szerokości.

Podobnie jak jego poprzednik, Huawei Watch 2 jest chroniony przed wodą dzięki certyfikatowi IP68, więc nie musisz się martwić o zniszczenie zegarka podczas mycia rąk lub brania prysznica. Nie oznacza to jednak, że można pływać z zegarkiem, a nawet nurkować z nim. Przecież certyfikat dotyczy również modelu z obsługą LTE, który posiada gniazdo na kartę nano-SIM. Metalowe dno z pulsometrem jest utrzymywane w miejscu za pomocą czterech śrub.

Wyświetlacz Huawei Watch 2

Chiński producent zainstalował na zegarku Huawei Watch 2 wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,2 cala i rozdzielczości 390 x 390 pikseli. Pierwszy zegarek Huawei był wyposażony w wyświetlacz o średnicy 1,4 cala i rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Na papierze, zegarek 2 powinien być bardziej kompaktowy i mniej nieporęczny dla sportowców, ale niestety jest odwrotnie. Nowy smartwatch Huawei jest większy dzięki dodatkowej technologii, która została w nim zainstalowana.

Ekran zegarka Huawei Watch 2 jest ładny i ostry. Jasnozielony wyświetlacz z pierwszej generacji Huawei Watch zniknął - panel AMOLED w Watch 2 nie ma tego zielonkawego odcienia. Odwzorowanie kolorów jest ostre i dobrze skontrastowane. Piksele można zobaczyć tylko wtedy, gdy patrzy się bardzo uważnie na ekran, ale w codziennym użytkowaniu zegarka nic nie widać.

Automatyczna regulacja jasności zegarka Huawei nie jest niczym, czym można by się szczególnie cieszyć. Z jednej strony, wyświetlacz często reaguje stosunkowo późno, a z drugiej strony jest zbyt ciemno w jasnym świetle słonecznym i zbyt jasno w ciemności. Najniższe ustawienie jest jak mała latarka w ciemnym pomieszczeniu, jak w kinie lub w sypialni z wyłączonym światłem - nawet w stanie czuwania. Dlatego też, jeśli jesteś wrażliwy na światło, może powinieneś unikać umieszczania zegarka Huawei Watch 2 tuż obok łóżka.

Cechy szczególne zegarka Huawei Watch 2

Huawei zainstalował urządzenie śledzące GPS na swoim smartfonie drugiej generacji. Zegarek ten jest również dostępny w wersji z obsługą LTE. Ta ostatnia nie opiera się na standardowym eSIM, lecz wykorzystuje konwencjonalną kartę nano-SIM, która może być używana również w smartfonie. Gniazdo na kartę jest sprytnie ukryte za złączem bransoletki, dzięki czemu zegarek Watch 2 pozostaje chroniony przed wnikaniem wody i kurzu. Zegarek 2 jest również wyposażony w Wi-Fi, Bluetooth i NFC.

Ważną funkcją śledzenia aktywności sportowej jest zdolność Huawei Watch 2 do określenia maksymalnej wartości VO2. Zegarek posiada również licznik kroków i światłomierz, oczywiście. Jeśli chcesz użyć pasa piersiowego do pomiaru tętna, możesz połączyć go bezpośrednio z Huawei Watch 2 przez Bluetooth i używać go w aplikacji fitness; Android Wear 2.0 jest na to gotowy.

Drugi przycisk na zegarku może być użyty dla wybranej przez Ciebie funkcji. Można to dostosować do własnych potrzeb, przechodząc do ustawień w sekcji Personalizacja -> Personalizuj przyciski. Tryb treningowy jest domyślnie ustawiony tak, aby pasował do charakteru zegarka. Wybierz rodzaj treningu, a następnie naciśnij przycisk start. Jest to szybkie i wynika z faktu, że tryb treningowy jest rzeczywiście często używany. Jeśli nie potrzebujesz lub nie chcesz, po prostu umieść inną aplikację na przycisku.

LG wprowadziło swoje nowe zegarki z pionowym menu nawigacyjnym i mapami, które można powiększać, a których Huawei Watch 2 nie posiada, jednak ta funkcja nie jest szczególnie mocno pomijana w codziennym życiu. To powiedziawszy, każdy, kto kiedykolwiek używał Samsung Gear S2 lub Gear S3, będzie zirytowany faktem, że niezwykle duża ramka Huawei Watch 2 nie może być faktycznie wykorzystana do obsługi urządzenia - to tylko ozdoba.

Oprogramowanie Huawei Watch 2

Android Wear 2.0 jest fabrycznie zainstalowany na Huawei Watch 2. Nowy system operacyjny oparty jest na systemie Android 7.1.1 Nougat, który posiada kilka schludnych dodatków na pierwszej iteracji Android 7.0 Nougat. Są to głównie funkcje samodzielne - zwłaszcza, że pochodzi z własnym Play Store na zegarek. W naszej recenzji Androida Wear 2.0 przyjrzeliśmy się szczegółowo wszystkim funkcjom Androida Wear 2.0.

W życiu codziennym szczególnie podoba mi się, że Android Wear 2.0 nie jest natrętny. Nie ma żadnego "Ok Google" na wyświetlaczu, nie ma żadnych stałych powiadomień zajmujących większość wyświetlacza, wszystko jest dość dyskretne. Można również uruchomić funkcje takie jak pomiar tętna lub nagrywanie treningów bezpośrednio z pokrętła.

W smartfonach znajduje się teraz wiele aplikacji wymienionych we własnym Play Store - niektóre są bardziej, inne mniej przydatne. Ponadto, w sklepie z zegarkami dostępnych jest więcej zaawansowanych aplikacji, takich jak Citymapper. Możesz wyszukiwać albo według języka - to działa całkiem nieźle - albo za pomocą małych klawiszy na klawiaturze ekranowej - co jest całkiem fiddly. Praktyczną rzeczą jest to, że do wysyłania wiadomości można również używać gotowych odpowiedzi.

Wydajność Huawei Watch 2

Pod maską Huawei Watch 2 posiada procesor Snapdragon Wear 2100 i 2 GB wewnętrznej pamięci masowej. Sprzęt na zegarku niewiele zmienił się w stosunku do swojego poprzednika, ale w codziennym życiu prawie nie widać żadnej różnicy. Ogólnie rzecz biorąc, Huawei Watch 2 nie jest jednym z najszybszych smartfonów na świecie, są niewielkie opóźnienia i niektóre funkcje trwają dłużej niż w innych smartfatchach.

Huawei Watch 2 działa dobrze jako urządzenie sportowe. Sygnał GPS nie jest znaleziony tak szybko, jak na smartfonie czy innych zegarkach, ale po znalezieniu jest stabilny i nie wystrzeliwuje. Jednak nie jest on również tak dokładny jak niektóre z najlepszych smartfonów w swojej ofercie. Ciągły pomiar pulsu jest przydatny podczas aktywności i w życiu codziennym, ale najdokładniejsze wyniki uzyskuje się, gdy zegarek jest ciasno opasany na nadgarstku. Uwaga: Jeśli nadgarstek jest zgięty pod kątem, trudno będzie uzyskać prawidłowy odczyt pomiaru pulsu z martwego zegarka.

Tylko raz zegarek Huawei Watch 2 napotkał na znaczącą przeszkodę podczas śledzenia aktywności. Właściwie przejechałem około 9 kilometrów, ale zegarek powiedział mi, że zrobiłem tylko 0,81 kilometra, a także powiedział, że intensywność treningu była "zbyt duża". W przeciwnym razie, śledzenie aktywności działa dobrze, a uproszczone wyświetlanie podsumowania treningu na końcu każdego treningu jest naprawdę przydatne, szczególnie dla początkujących.

Huawei Watch 2 audio

Huawei Watch 2, podobnie jak jego poprzednik, jest wyposażony w zestaw głośnomówiący. Szybkie połączenia telefoniczne z nadgarstka bez konieczności używania smartfonu lub zestawu słuchawkowego są możliwe, choć nadal istnieje możliwość ich ulepszenia. Szczególnie głośne otoczenie utrudnia rozmowy telefoniczne na nadgarstku, ale w nagłych wypadkach jest to przyzwoita opcja. Ale szczerze mówiąc, podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth jest wygodniejsze i w ten sposób rozmowy telefoniczne pozostają prywatne. Innym miłym akcentem jest to, że możesz używać smartfona jako odtwarzacza audio.

Huawei Watch 2 z Android Wear 2.0 oferuje możliwość korzystania z karty SIM telefonu lub karty SIM zegarka do rozmów telefonicznych.

Bateria Huawei Watch 2

Specyfikacja żywotności baterii Huawei Watch 2 brzmi fantastycznie i zbyt dobrze, aby była prawdziwa. "Do trzech tygodni w trybie Watch Mode", stwierdził komunikat prasowy, a dziesięć godzin w "Traning Mode". Przy "normalnym użytkowaniu", bateria wystarcza na dwa dni. Jednak udało nam się z niej wydostać dwa dni tylko wtedy, gdy zegarek nie miał włożonej karty SIM i miał włączony tylko Wi-Fi i Bluetooth, a potem ledwo co. Przy aktywnej karcie SIM, zegarek Huawei Watch 2 będzie musiał być ładowany każdego wieczoru. Możesz zaoszczędzić trochę energii z baterii, wyłączając automatyczne budzenie się, gdy poruszasz nadgarstkiem, a zegarek budzić tylko przez naciśnięcie przycisku. W trybie Watch Mode, który zamienia zegarek w czysty zegarek z licznikiem kroków, nie pokazuje nic poza czasem, który musi być aktywowany ręcznie w ustawieniach baterii. W trybie tym wyświetlacz jest ciemny i budzi się tylko wtedy, gdy podniesiesz rękę do twarzy, aby odczytać godzinę. Oczywiście, znacznie wydłuża to czas pracy, aczkolwiek kosztem prawie wszystkich funkcji zegarka 2.

Bateria może pomieścić 420 mAh. Ładowarka jest dość podobna, ale nie taka sama jak poprzednia. Dzięki większym trzpieniom i krawędziom po obu stronach stacji dokującej, nowy Huawei Watch 2 znajduje się znacznie bezpieczniej w stacji dokującej, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały niż jego poprzednik.

Dane techniczne Huawei Watch 2

BATTERY SIZE: 420 mAh
ROZMIAR SCREENU: 1.2 w
SCREEN: 390 x 390 pikseli (326 ppi)
WERSJA ANDROIDALNA: Android Wear
INTERFEJS UŻYTKOWNIKA: Stock Android
RAM: 768 MB
MAGAZYN WEWNĘTRZNY: 4 GB
ZDEJMOWALNY MAGAZYN: Niedostępne
CHIPSET: Qualcomm Snapdragon Wear 2100
LICZBA RDZENI: 4
MAX. CLOCK SPEED: 1,1 GHz
KONIECZNOŚĆ: LTE, NFC, Bluetooth 4.1

Ostateczny werdykt

Zegarek Huawei Watch 2 jest udoskonaleniem zegarka, który poznaliśmy w 2015 roku. LTE i GPS to niezbędne dodatki; drugi fizyczny przycisk jest dość poręczny w codziennym życiu, choć wygląda nieco nietypowo. Huawei Watch 2 jest wyposażony w oprogramowanie Android Wear 2.0, ale poprzednik otrzyma również aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego Android.

Huawei Watch 2 jest dobrze wyposażony w wiele funkcji, które działają dobrze w codziennym życiu, tak długo, jak nie jesteś przytłoczony bezpretensjonalny wygląd i nie szczególnie szlachetny materiał. Istnieją pewne drobne szczegóły, takie jak automatyczna kontrola jasności wyświetlacza nie jest zbyt dobra, GPS jest nieco niedokładny i pewne drobne czkawki podczas pracy, które rzucają mały cień na ogólne wrażenie urządzenia, ale przyzwyczaisz się do nich dość szybko.