Jak słuchać YouTube przy wyłączonym ekranie

image

Chcesz słuchać YouTube'a przy wyłączonym ekranie? Cóż, jest to trudne do osiągnięcia, ponieważ gdy tylko ekran się wyłączy, YouTube automatycznie wstrzymuje odtwarzanie. Rezultat? Nie można po prostu słuchać filmów, gdy jesteś w ruchu. Ale co, jeśli powiem Ci, że jest jeszcze kilka sposobów, aby odtwarzać YouTube w tle przy wyłączonym ekranie?

 

Mamy nakreślone najlepsze metody poniżej.

Nie ma ustawienia, aby rozwiązać ten problem w domyślnej aplikacji YouTube, ale należy pamiętać, że YouTube nie oferuje opcję słuchania filmów z wyłączonym ekranem, jeśli subskrybować YouTube Premium. Ale wtedy, po co płacić za coś, kiedy możemy osiągnąć te same wyniki za darmo?

Użyj przeglądarki internetowej

Aby oglądać YouTube z wyłączonym ekranem bez płacenia żadnych pieniędzy, lub bez instalowania jakiejkolwiek aplikacji, możesz po prostu użyć darmowej aplikacji przeglądarki internetowej, takiej jak Google Chrome lub Mozilla Firefox. Ta metoda powinna działać na wszystkich urządzeniach.

  1. Pobierz i zainstaluj na swoim telefonie przeglądarkę Google Chrome lub Mozilla Firefox (Twoje urządzenie prawdopodobnie ma już Chrome, ale link do Firefoxa znajdziesz poniżej).
  2. Przejdź do strony YouTube w przeglądarce, dotknij przycisku ustawień (trzy kropki) w prawym górnym rogu strony i zaznacz stronę pulpitu.
  3. Po wykonaniu powyższych kroków, dotknij wideo, aby go odtworzyć, i będzie nadal grać nawet po zablokowaniu telefonu.
  4. Należy pamiętać, że po raz pierwszy zablokować ekran, odtwarzanie muzyki zostanie zatrzymany. Jednak teraz będzie można zobaczyć przyciski sterowania odtwarzaniem na ekranie blokady.
  5. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to uderzyć w przycisk "Play" i zacząć słuchać YouTube z wyłączonym ekranem.

Jeśli odtwarzanie filmów z YouTube z przeglądarki nie przemawia do Ciebie, istnieje jeszcze kilka metod, aby przejść o tym.

Zainstaluj NewPipe: open-source'ową aplikację do odtwarzania w tle

Drugim sposobem, w jaki można słuchać YouTube z wyłączonym ekranem jest zainstalowanie aplikacji o nazwie NewPipe. Teraz, pobieranie tej aplikacji nie jest prosta procedura, ponieważ nie jest dostępny za pośrednictwem Sklepu Google Play. Zauważyłem również, że aplikacja nie jest tak stabilny, jak chciałbym, aby było. Po prostu, przejdź dalej tylko wtedy, gdy naprawdę nie chcesz korzystać z wyżej wymienionej metody przeglądarki.

youtube

Aby zainstalować NewPipe, trzeba będzie sprawdzić alternatywny sklep z aplikacjami, F-Droid . W przypadku, gdy obawiasz się o to, należy pamiętać, że F-Droid jest już od jakiegoś czasu i jest powszechnie znany jako bezpieczne miejsce do pobierania aplikacji Android.

Aby pobrać NewPipe, przejdź do następującego linku i wyszukaj NewPipe i pobierz plik APK Newpipe. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować aplikację.

Należy pamiętać, że przeglądarka może zablokować instalację Newpipe, ponieważ nie został pobrany za pośrednictwem Sklepu Play i najprawdopodobniej otrzymasz komunikat, który czyta: "Dla Twojego bezpieczeństwa, Twój telefon nie może instalować nieznanych aplikacji z tego źródła".

Jeśli widzisz ten komunikat, przejdź do opcji "Ustawienia" tuż pod tym komunikatem i przełącz opcję "Zezwalaj z tego źródła" na włączoną i kontynuuj instalację.

Po zainstalowaniu, otwórz NewPipe i wyszukaj swój utwór za pomocą paska wyszukiwania u góry.

Po zainstalowaniu, wyszukaj film z YouTube, który chcesz odtworzyć, a będziesz mógł osiągnąć swój cel. Jak wspomniano wcześniej, NewTube nie jest bezbłędny i zdarzało mi się, że aplikacja wyświetlała komunikat o błędzie i po prostu nie działała.

Użyj FloatTube

Jedną z opcji, która nie wymaga oddalania się od Sklepu Play, jest FloatTube. Możesz przejść do Sklepu Google Play, wyszukać Float Tube i zainstalować aplikację. Po zainstalowaniu wystarczy wyszukać film, który chcesz odtworzyć przy wyłączonym ekranie, a następnie kliknąć przycisk Odtwórz.

Zdobądź subskrypcję YouTube Premium

Jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu niewielkiej kwoty i chciałbyś uniknąć tych przeszkód, możesz zapisać się do nowej usługi subskrypcji YouTube Premium (dawniej Red). Zapewnia ona dostęp do treści w trybie offline i w tle oraz pozbawione reklam wrażenia z YouTube.

 

Jak odtwarzać YouTube w tle w systemie iOS

Jeśli używasz telefonu Apple iPhone z systemem iOS, proces jest nieco inny. Zasadniczo, iOS nie ułatwia tego dla Ciebie, ale jest obejście. Będziesz musiał najpierw porzucić domyślną przeglądarkę Safari i pobrać alternatywę. Po prostu wykonaj poniższe kroki.

  1. Pobierz alternatywną przeglądarkę dla iPhone'a, taką jak Opera lub Dolphin.
  2. Po przejściu do nowej przeglądarki, otwórz mobilną wersję YouTube.
  3. Teraz wyszukaj film, który chcesz odtworzyć w przeglądarce. Ważne jest, aby pozostać w mobilnej wersji YouTube tutaj.
  4. Gdy film jest odtwarzany, otwarcie innej aplikacji lub zablokowanie ekranu spowoduje zatrzymanie filmu. To jest, gdy podstęp przychodzi w. Przesuń palcem do odtwarzacza muzyki i naciśnij play na elementach sterujących dźwiękiem.
  5. Teraz wideo będzie nadal odtwarzane, nawet jeśli przełączysz aplikację lub zablokujesz ekran.

Daj nam znać w komentarzach, jeśli znasz jakieś inne sposoby, aby słuchać YouTube z wyłączonym ekranem.