Jak używać światła UV-C do dezynfekcji telefonu i akcesoriów

image

Walcząc z pandemią COVID-19, znajdujemy kilka wytycznych i podstawowych praktyk, aby skutecznie utrzymać higienę rąk, ale nie ma prawie żadnych wytycznych dotyczących utrzymania higieny naszych telefonów komórkowych i innych przedmiotów codziennego użytku, takich jak słuchawki, zegarki, okulary, portfele, gotówka, karty, biżuteria, smoczki dla dzieci, gryzaki i maski na twarz!

Badania pokazują, że telefony komórkowe są ponad siedem razy bardziej brudne niż deska klozetowa. Nawet jeśli używamy naszych telefonów po umyciu rąk, jesteśmy narażeni na kontakt z zarazkami poprzez nasze telefony. Za każdym razem, gdy wychodzimy z domu i trzymamy nasze telefony na różnych powierzchniach, zarazki wciąż się gromadzą. Ponieważ zarazki łatwo rozprzestrzeniają się z naszych telefonów, tabletów, okularów i innych urządzeń na nasze ręce i twarz, powinniśmy rozważyć regularne czyszczenie naszych gadżetów technicznych i akcesoriów, aby zapobiec chorobom i dolegliwościom.

Fragmenty artykułów mówiących o tym, jak szkodliwy jest dla nas nasz telefon.

Najskuteczniejszy sposób na zabijanie zarazków

UV

Istnieją trzy rodzaje światła ultrafioletowego: UV-A, UV-B i UV-C. Światło UV-C ma najkrótszą długość fali, a zatem najwyższą energię i jest w stanie zabić zarazki, bakterie i wirusy. Rozbija DNA zarazków, czyniąc je niezdolnymi do reprodukcji lub funkcjonowania. Badania przeprowadzone przez Environmental Molecular Sciences Laboratory wykazały, że światło UV-C pomaga niszczyć nawet "superbakterie", czyli szczepy bakterii odporne na wiele antybiotyków.

Szpitale od lat wykorzystują światło UV-C jako narzędzie czyszczące do odkażania pomieszczeń i narzędzi chirurgicznych przy użyciu dużych, przemysłowych maszyn. Sprawdzona technologia, UV-C jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zabijania bakterii i wirusów na powierzchni lub w powietrzu. Nie przenika ona do żadnej powierzchni, co czyni ją bezpieczną dla akcesoriów i gadżetów, których używamy na co dzień; od telefonów komórkowych po słuchawki, biżuterię, zegarki, a nawet maski na twarz.

Zabij zarazki rozmnażające się na Twoich akcesoriach osobistych

Przedstawiamy pierwszy w historii sterylizator UV, który zabija 99,9% bakterii w 5 minut. Przenośny i kompaktowy design, jest to nowy niezbędnik, którego potrzebujemy w naszym życiu. Pokrywa jest osadzona z 9 UV-lampy kulki, które dezynfekują małe akcesoria i gadżety, takie jak smartfony, słuchawki, maski na twarz, zegarki, portfele, i więcej.

UV Sterilizer nie używa żadnych dodatkowych płynów ani chemikaliów i jest bezpiecznym sposobem na dezynfekcję Twoich akcesoriów. Można śmiało powiedzieć, że Twoje telefony komórkowe, bez względu na ich rozmiar, zostaną całkowicie wysterylizowane z każdej powierzchni.

Podczas gdy światło UV-C zabija typowe domowe bakterie i wirusy, nie ma możliwości sprawdzenia jego skuteczności w walce z Coronavirusem.

Wygoda na wyciągnięcie ręki

UV Sterilizer jest wyposażony w bezprzewodową ładowarkę na pokrywie, która obsługuje każdy smartfon i słuchawki, które wykorzystują ładowanie bezprzewodowe. To nie tylko wygodna ładowarka, ale także kompaktowa konstrukcja sterylizatora UV i ładowarki bezprzewodowej, która ułatwia jego przenoszenie.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zdezynfekować swoje gadżety i akcesoria, to umieścić je w komorze i zamknąć pokrywę. Po zamknięciu wystarczy długo nacisnąć przycisk zasilania. Pięć minut później otworzysz pokrywę, aby poczuć świeży zapach i wysterylizowany telefon.