Michael Kors Access: smartwatch gotowy do pracy na wybiegu

image

Producenci nosideł wiedzą, że moda i inteligentne funkcje mogą być połączone w celu stworzenia wspaniałych urządzeń. Fossil Group zdecydowała się na ponowną współpracę z projektantem Michael'em Kors'em w celu stworzenia nowego smartfonu dla linii Access: czy technologia i moda mogą ożywić dobrze wykonany produkt? Oto pełna recenzja!

Dobry

  • ✓ Elegancka konstrukcja
  • ✓Wyświetlacz
  • ✓ Wodoszczelny
  • ✓NFC
  • ✓GPS

Zły

  • ✕Battery życie
  • ✕MicroUSB ładowarka

Cenny i inteligentny

Urządzenie jest eleganckie i wierne formie Michaela Korsa. Wykonane jest ze stali nierdzewnej i ma takie same kontury jak zegarki analogowe projektanta. Posiada on również wiele inteligentnych funkcji.

To inteligentny zegarek, który został zaprojektowany również z myślą o kobiecych nadgarstkach, choć muszę przyznać, że dla mnie to trochę uciążliwe. Bardziej kompaktowa konstrukcja bez wątpienia sprawiłaby, że na co dzień byłoby mi wygodniej. Obudowa mierzy 41 mm średnicy i bez wątpienia wygląda jak elegancki zegarek analogowy.

Byłem pod wrażeniem, gdy pierwszy raz spojrzałem na to urządzenie, ale gdy trzymałem je za rękę, byłem pod nieco mniejszym wrażeniem. Jego lekkość sprawiała, że czułem się jakby był wykonany z nieco tańszych materiałów. Ale zrobiło to wielkie wrażenie na twoim nadgarstku! Zegarek jest wyposażony w stalowy pasek z siatki (zarówno szczotkowany jak i polerowany), który można wymienić. W pudełku znajduje się również klamra, która może być używana z wymiennymi paskami.

Okrągły wyświetlacz jest otoczony po prawej stronie trzema fizycznymi przyciskami. Środkowy, który ma wygrawerowane na nim inicjały projektanta, może być obracany w celu poruszania się po systemie, co jest bardzo praktyczną funkcją. W dolnej części urządzenia wbudowany jest czujnik tętna, który pozwala na ładowanie urządzenia przez stację dokującą.

Robi to ogromne wrażenie na nadgarstku.

Ogólnie rzecz biorąc, smartwatch oferuje niewątpliwie elegancki wygląd, który może być bardziej sportowy lub efektowny, jeśli zdecydujesz się na wymianę paska.

Naprawdę wspaniały wyświetlacz AMOLED

Ekran mierzy 1,19 cala i oferuje technologię AMOLED o rozdzielczości 390 x 390 pikseli. Wyświetlacz zegarka jest naprawdę wspaniały dzięki jasnym kolorom i głębokiej czerni. Jest dość czytelny nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym, a jasność można regulować w ustawieniach.

Zegarek oferuje twarze, które są dostosowane przez markę i które dają smak tego stylu Michael Kors. Możesz również dostosować twarze, kiedy tylko chcesz. Możesz nawet ustawić, jak twarz pojawia się podczas korzystania z aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook lub Instagram.

Istnieje zawsze na wyświetlaczu, który wyświetla czas i ogranicza zużycie energii (niestety autonomia nie jest mocną stroną tego smartfona...).

Noś system operacyjny zawsze przy sobie

Smartwatch działa na systemie operacyjnym Google Wear OS 2.0 . Oznacza to, że znajdziesz wszystkie funkcje tego smartwatch'a, które znajdziesz na innych smartwatch'ach z systemem Android (który zawiera wszystkie niedoskonałości).

Oprócz twarzy w aplikacji MK nie znajdziesz żadnych innych funkcji dostosowywania w oprogramowaniu. Znalazłem jednak ciekawą funkcję 'My Next', która pozwala ustawić przypomnienia o ważnych wydarzeniach (lotach, urodzinach, rocznicach, koncertach itp.).

Nawigacja po menu, czy to za pomocą gestów machnięcia, czy też obracania korony, zazwyczaj przebiega płynnie, choć od czasu do czasu zdarzały mi się wypadki. W menu ustawień znajdują się różne opcje, w tym dla powiadomień (podgląd, wibracja, tryb nie przeszkadzać, itp.). Wszystko jest w zasięgu ręki za pomocą stuknięcia lub machnięcia.

W sekcji Customization możesz aktywować Google Assistant, który szybko zacznie Cię słuchać. Możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą klasycznego polecenia "Ok Google" lub za pomocą machnięcia od lewej do prawej strony. Wszystkie gesty są łatwe i intuicyjne oraz pozwalają na praktyczną interakcję z urządzeniem.

Za pomocą smartwatch'a możesz płacić za pomocą Google Pay.

Przeciągnij palcem od prawej do lewej strony lub naciskając fizyczny przycisk na dole, uzyskasz dostęp do funkcji fitness (przeniesionych do Ciebie przez Google Fit). Możesz wybrać typ lub trening i monitorować ilość czasu spędzonego na ćwiczeniach (na podstawie aktywności fizycznej), jak również swoje punkty cardio. Smartwatch jest wodoodporny do głębokości 30 metrów.

Zegarek był dość dokładny, jeśli chodzi o wykrywanie bicia mojego serca, ponieważ wyniki były podobne do mojego fitness trackera. Urządzenie posiada również GPS na pokładzie, co pozwala na śledzenie przebytej odległości. Miło jest mieć zawsze przy sobie te funkcje, ale wydają się one sprzeczne z prawdziwą istotą produktu. Osobiście wolałbym raczej założyć na nadgarstek fitness tracker podczas treningu, niż błyszczący i duży kawałek metalu.

Świetnie, że urządzenie jest wyposażone w NFC, co pozwala na płacenie przez Google Pay.

Rozczarowująca autonomia

Zegarek Michael Kors Access posiada zintegrowany procesor Qualcomm SD Wear 2100, który jest obsługiwany przez 4 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. Wyposażony jest również w baterię 300 mAh. Są to całkiem zwyczajne numery w świecie smartfonów. Wydajność może być lepsza z nowszym Snapdragonem 3100, ale w ogólnym użyciu, zegarek działa płynnie.

Bateria mnie zawiodła. Konieczność doładowywania smartfona co noc jest nie do pomyślenia, ponieważ oznacza konieczność noszenia ze sobą ładowarki, jeśli wychodzisz w weekend, ponieważ ładowarka używa kabla microUSB, a nie typu C.

Stacja dokująca do ładowania jest magnetyczna i zegarek nie zawsze pasuje do niej prawidłowo. Podczas mojego testu nigdy nie udało mi się uzyskać więcej niż jeden dzień autonomii od zegarka. W rzeczywistości, często skończy się sok w zegarku wieczorem, zanim wrócę do domu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do odbierania wielu wiadomości na WhatsApp i chcesz używać swojego urządzenia do ćwiczeń z aktywnym GPS-em, musisz wziąć pod uwagę ograniczenia baterii. Samsung Galaxy Watch i Gear S3 są o wiele lepsze w tym względzie. Dobrą rzeczą jest to, że urządzenie nie ładuje się szybko: bateria może być w pełni naładowany w ciągu jednej godziny.

Specyfikacje techniczne pasa startowego Michael Kors Access

WYMIARY: 190 x 41 x 7 mm
WAGA: 470 g
BATTERY SIZE: 300 mAh
ROZMIAR SCREENU: 1.19 w
TECHNOLOGIA WYŚWIETLANIA: AMOLED
SCREEN: 390 x 390 pikseli (463 ppi)
RAM: 512 MB
MAGAZYN WEWNĘTRZNY: 4 GB
ZDEJMOWALNY MAGAZYN: Niedostępne
CHIPSET: Qualcomm Snapdragon Wear 2100
KONIECZNOŚĆ: NFC, Bluetooth

Ostateczny werdykt

Pas startowy Michael Kors jest pięknym zegarkiem pełnym funkcji. Konstrukcja jest elegancka, integruje ciekawe funkcje, takie jak monitor tętna, NFC i GPS, które nie zawsze są zintegrowane we wszystkich zegarkach.

Jeśli zamierzasz używać smartfona do ćwiczeń, polecam wymianę paska na silikonowy. W ten sposób będziesz wyglądał na mniej nie na miejscu. Wszystkie funkcje dla miłośników fitness są tam, ale moim zdaniem urządzenie jest bardziej nastawione na miłośników marek niż sportowców.

Bateria jest główną słabością urządzenia. Oczywiście pas startowy Michael Kors Access Runway nie jest jedynym smartfonem, który nie działa dobrze pod względem autonomii, ale to nie czyni problemu lepszym. Chociaż uwielbiam designerskie zegarki, ja osobiście nie wydałbym tak wiele na to urządzenie lub inne porównywalne modele. Wolałbym mieć zegarek, który jest jeszcze włączony wieczorem.