Recenzja LG G Watch R: Okrągły, ale nie pełny okrąg

image

Wzornictwo i jakość wykonania LG G Watch R

LG G Watch R to dość duży zegarek, nawet większy niż Moto 360 i znacznie bardziej chunkier. Chociaż G Watch R jest wykonany z metalu (stal nierdzewna i aluminium), to wygląda i czuje się jak ciężki plastik, dzięki czemu wybór materiału wydaje się tańszy niż jest w rzeczywistości. Posiada w pełni okrągły wyświetlacz P-OLED, otoczony szeroką ramką w stylu zegarka nurka (chociaż ramka nie porusza się ani nie świeci) z ostrymi kanciastymi liniami. Po prawej stronie znajduje się przycisk fizyczny, a także standardowy 22 mm pasek ze skóry cielęcej, który można zamienić na dowolny inny rodzaj paska.

Z tyłu G Watch R jest zagłębiony pogo pin setup, który zagnieżdża się w dołączonej podstawce, która jest jak okrągła wersja magnetycznego doku, który przyszedł z oryginalnym LG G Watch - niestety nie ma Qi ładowania dla G Watch R. Czujnik tętna znajduje się w centrum z tyłu zegarka i nie ma pinhole mikrofon na dolnej krawędzi obok pin paska. Konstrukcja G Watch R jest solidna, męska, nieporęczna i klasyczna: to zegarek weekendowy dla nurków, odpowiednik zegarka Moto 360 do garnituru obiadowego. G Watch R ma stopień ochrony IP67 przed wodą i pyłem.

G Watch R z pewnością nie przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wzornictwa. To przemawia do mojego ze względu na rodzaj zegarka, który zwykle noszę, ale jest zdecydowanie duży. Mogę uciec z nim, ale jeśli w ogóle martwisz się o rozmiar Moto 360, to nie zawracałbym sobie nawet głowy G Watch R. Jest też dość gruby, przez co wygląda dość dziwnie na większości kobiecych nadgarstków i dość duży nawet na moim. Ale to jest absolutnie w wielkości sferze podobnych "prawdziwe" zegarki, więc to wszystko kwestia tego, jak duży oczekujesz zegarek być.

 

Ramka z przodu dodaje trochę stałego flary do G Watch R, niezależnie od tarczy zegarka wybrać. Jeśli Ci się to podoba, to świetnie, ale jeśli nie, to utknąłeś z nim. Na szczęście G Watch R wygląda najlepiej z klasycznymi, wytrzymałymi tarczami zegarków, a nie minimalnymi cyfrowymi. Pasek, niestety, wygląda i czuje się raczej tanie i nie w ogóle jak to, co można oczekiwać od skóry cielęcej. Dość szybko widać na nim ślady zużycia i ma tendencję do pękania w miejscu, w którym pasek się zamyka. Sama klamra jest również dość okropna: duża, nieporęczna i kanciasta: tak jak G Watch R w ogóle.

 

Wyświetlacz LG G Watch R

Pomimo ogromnego rozmiaru, G Watch R ''tylko'' ma 1,3-calowy wyświetlacz, w porównaniu do 1,5 cala na Moto 360 i jeszcze większych przekątnych na kwadratowych zegarkach. Jednak G Watch R pakuje imponującą rozdzielczość dla tego rozmiaru ekranu: 320 x 320 pikseli, dając mu bardzo ładne zagęszczenie pikseli 245 ppi. Ta gęstość pikseli daje G Watch R prawdopodobnie najlepszy ekran widziałem na Android Wear zegarek do tej pory i to jest, na szczęście, w pełni okrągły.

smartwatch

Poprzez moje wykorzystanie innych urządzeń Android Wear doszedłem do wniosku, że znacznie wolę wyświetlacze OLED nad LCD. LCD jest po prostu zbyt jasny w ciemności, nawet gdy jest na najniższym ustawieniu jasności. Jasne, wyświetlacze OLED nie są tak świetne w pełnym słońcu (ponieważ nie są podświetlane jak LCD), ale znalazłem G Watch R, aby być doskonale czytelne w bezpośrednim świetle słonecznym, nawet gdy w przyciemnionym trybie ''zawsze włączony''. Chociaż znaczniki minut nie są tak łatwe do zobaczenia, w zależności od tego, którą twarz używasz, ręce są doskonale widoczne. Jak w przypadku większości wyświetlaczy cyfrowych, trzeba się jednak zmagać z dość poważnymi odbiciami światła.

Masz kilka opcji, aby włączyć lub wyłączyć wyświetlacz G Watch R. Możesz go dotknąć lub nacisnąć przycisk fizyczny, aby go włączyć, i nacisnąć przycisk fizyczny lub umieścić dłoń na ekranie, aby go wyłączyć (kciuk jest rzeczywiście wystarczająco duża powierzchnia, aby wyłączyć wyświetlacz). G Watch R włącza się również po podniesieniu zegarka, aby na niego spojrzeć (co ciekawe, wskazówka minutowa ma tendencję do przeskakiwania do przodu, gdy robi to z "zawsze włączonego" odczytu).

G Watch R ma 6 poziomów ustawienia jasności, a także tryb "zawsze włączony", który, w przeciwieństwie do trybu otoczenia Moto 360, będzie faktycznie utrzymać przyciemniony ekran podświetlony na stałe. G Watch R nie ma jednak żadnych czujników światła otoczenia, więc nie ma opcji "auto-brightess". Jedną z ostatnich rzeczy do uwagi: ekran P-OLED może cierpieć z powodu wypalenia w, więc utrzymanie zegarka na "zawsze włączony" tryb - który jest łatwo jednym z najlepszych funkcji zegarka - może mieć reperkusje w dłuższej perspektywie.

Oprogramowanie LG G Watch R

Przejdź dalej, nie ma nic do zobaczenia tutaj. G Watch R działa standardowy system operacyjny Google Android Wear, który zapewnia bardzo prosty interfejs oparty na przesuwanie w górę i w dół, aby przewijać powiadomienia i lewo i prawo przez działania, takie jak odpowiadanie na wiadomości, otwieranie powiadomień na telefonie, odrzucenie go lub zobaczyć dalsze szczegóły. Jeśli korzystałeś z urządzenia Wear przed będziesz w domu, a jeśli nie, to zajmie Ci całą minutę, aby się do niego przyzwyczaić.

 

Powiedziawszy, że istnieje kilka różnic na G Watch R. Przede wszystkim, obecność fizycznego przycisku otwiera pewne możliwości nie znaleziono na innych smartwatchów. Jak wspomniano powyżej, można włączyć i wyłączyć ekran za pomocą przycisku fizycznego, i można długo nacisnąć go, aby przejść bezpośrednio do menu ustawień. Proces ten jest dużo, dużo szybszy niż w Moto 360. Może być również używany jak przycisk Home: naciśnij go raz, aby wyłączyć ekran i ponownie, aby włączyć ekran główny. Można to zrobić super szybko i jest naprawdę całkiem przydatne.