Recenzja Samsung Gear S3: najlepsze z obu światów

image

Pomimo pojawienia się Galaxy S3 Classic i Gear S3 Frontier, Samsung postanowił utrzymać na rynku dostępne modele z 2015 roku - Gear S2 i Gear S2 Classic. Oba modele Gear S3 oferowane są w cenie detalicznej 349,99 dolarów, podczas gdy Gear S2 nadal chodzi w cenie 299,99 dolarów, a Gear S2 Classic za 349,99 dolarów. Istnieje jednak możliwość uzyskania tych ostatnich urządzeń po obniżonej cenie w zależności od dostawcy.

Dość ograniczony wybór opcji kolorystycznych dla modeli Gear S3 znacznie różni się od większego wyboru udostępnionego z Gear S2 i Gear S2 classic. Po wydaniu Gear S3 Classic, smartwatch przyszedł tylko w kolorze srebrnym, podczas gdy Gear S3 Frontier był dostępny tylko w kolorze czarnym. Szczupły wybór kolorów pokazuje, jak bardzo Samsung jest skierowany do mężczyzn, podczas gdy modele Gear S2 były przeznaczone dla żeńskiej publiczności.

Samsung uczynił LTE wersja Gear S3 Frontier dostępne zarówno w Ameryce Północnej i Azji i jeszcze raz umieścić eSIMs do użytku dla obu rynków. Istnieje również duża szansa, że model ten będzie dystrybuowany również w Europie, ponieważ wersja 3G Gear S2 została wypchnięta kilka miesięcy po premierze produktu.

Samsung Gear S3 design i jakość wykonania

Patrząc na design i rozmiar Gear S3, jest dość oczywiste, że Samsung miał na uwadze męską grupę docelową podczas tworzenia smartwatcha. Wyświetlacz urósł z 1,2 do 1,3 cala, a nawet wymiary i waga zostały odpowiednio zwiększone. Jeśli chodzi o wygląd, model Classic, jak sama nazwa wskazuje, ma bardzo klasyczny wygląd typu męskiego, podczas gdy Frontier ma znacznie bardziej sportowy styl chronometru i zawiera obrotowy pierścień nawigacyjny.

Konstrukcja obu modeli spełnia wysokie standardy, jednak jest jedna wada: ramka w obu urządzeniach nie jest osadzona stabilnie. Wydaje się, że jest tylko odrobina dodatkowej przestrzeni między dwoma częściami, powodując lekkie, ale namacalne grzechotanie, gdy stukniesz w wyświetlacz. W nowszych modelach, ramka jest bardziej stabilna niż w Gear S2.

Podobnie jak Gear S2 i Gear Fit2, oba modele Gear S3 mają dwa fizyczne przyciski po prawej stronie zegarka. Przycisk w modelu Classic przypomina mi cyfrowy zegarek sportowy. Samsung podjął decyzję, aby mieć znacznie bardziej płaską powierzchnię na wersji Frontier, a jednocześnie decydując się na teksturowanego materiału, aby umożliwić użytkownikowi czuć się na przycisk bez konieczności szukania go. Górny przycisk działa jak zwykły przycisk wstecz, podczas gdy dolny przynosi użytkownika z powrotem do ekranu głównego.

Oba modele Gear S3 są dostarczane z tymi samymi dodatkami: stacją dokującą do ładowania bezprzewodowego, zasilaczem z przewodem microUSB i krótką opaską dla mniejszych nadgarstków. Pasek do zegarka Classic jest wykonany ze skóry, podczas gdy Frontier jest dostarczany z silikonowym paskiem. Oba modele posiadają certyfikat IP68, co oznacza, że są odporne na kurz i wodę. Samsung określił, że Gear S3 może być zanurzony w wodzie na głębokość 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut jednorazowo.

Wyświetlacz Samsung Gear S3

Jak wcześniej wspomniano, Gear S3 o przekątnej 1,3 cala jest o 0,1 cala większy od swojego poprzednika, S2. Rozdzielczość pozostaje bez zmian na poziomie 360 x 360 pikseli. Koreański rzecznik powiedział nam również, że S3 jest antialiased, co oznacza, że wszelkie zbyt pikselowate efekty lub efekt kroku, który czasami zdarza się na krawędziach obrazów lub tarcz są wygładzone.

Jasność wyświetlacza Super AMOLED jest doskonała i nawet w bezpośrednim świetle słonecznym treść na wyświetlaczu jest czytelna. W porównaniu do Gear S2, maksymalna jasność wyświetlacza w obu modelach Gear S3 jest zauważalnie wyższa. W Gear S3 nie ma jednak czujnika światła otoczenia, tak jak w Moto 360, co oznacza, że często trzeba ręcznie regulować jasność. Choć brak tej funkcji to wstyd, to po pewnym czasie można się do niej przyzwyczaić.

Samsung Gear S3 oprogramowanie

Samsung używa swojego domowego systemu operacyjnego Tizen na obu modelach Gear S3, tak jak na Gear Fit2 i obu wersjach Gear S2. Samsung twierdzi, że istnieje obecnie około 10,000 aplikacji dostępnych dla platformy smartwatch. Gear S3 przyniósł również pewne ulepszenia w zakresie oprogramowania, na przykład, można teraz zainstalować aplikacje bezpośrednio z smartwatcha. Pozwoli to zaoszczędzić użytkownikom konieczności korzystania z aplikacji towarzyszącej, aby uzyskać aplikacje na ich wearable.

Obsługa i nawigacja nie zmieniły się w tym, że są dostępne za pośrednictwem menu. Dzięki połączeniu ekranu dotykowego, ramki i fizycznego przycisku, znalazłem, że obsługa Gear S3 była bardzo łatwa, podobnie jak Gear S2 przed nim. Samsung ustawić Tizen na Gear S3 tak dobrze, że ledwo trzeba podręcznik użytkownika, aby dowiedzieć się, jak go używać.

Nie jest oczywiście dodanie wielu nowych czujników w najnowszej wersji Tizen, który pozwala smartwatch do zbierania i obliczania szerokiego zakresu danych fitness. Barometr potrafi nawet wyczuć wysokość i prędkość. Moduł GPS, w połączeniu z odpowiednią aplikacją, są w stanie śledzić odległości, dzięki czemu można używać Gear S3 jako niezależnego urządzenia nawigacyjnego lub kalkulatora prędkości. Te funkcje również posiadają odpowiednie aplikacje.

Warto również zauważyć, że możliwe jest wykonanie połączenia alarmowego i wysłanie swojej lokalizacji poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Oznacza to, że jeśli jesteś w stanie zagrożenia, naciśnij dolny przycisk trzy razy, aby wezwać pomoc, a twoja pozycja zostanie również wysłana.

Byłem również pod wrażeniem faktu, że można połączyć Galaxy Gear S3 z Android smartphone'ami produkowanymi przez innych producentów. Dla tych, którzy posiadają iPhone'a od Apple, również macie możliwość korzystania z Galaxy Gear S3 z telefonem, w przeciwieństwie do Apple Watch. Aplikacja iOS do tego celu niedawno wyciekła i jest obecnie w fazie beta testów w Korei Południowej. Jeśli testy okażą się sukcesem, ta aplikacja iOS zostanie oficjalnie wydana. Podczas testowania Gear S3, byliśmy również w stanie pobrać wyciekłą wersję aplikacji iOS i daliśmy mu spróbować. Podczas gdy połączenie między obu urządzeń pracował bez problemu, nadal istniały problemy w odniesieniu do App Store na Gear S3. Aktualizacje i nowe aplikacje były trudne do zainstalowania, a często w ogóle nie można było zainstalować aplikacji.

Wydajność Samsung Gear S3

Jak już wspomniałem kilka razy w tej recenzji, Samsung wprowadził kilka drobnych zmian w swoim nowym smartwatchu w porównaniu do poprzedniego modelu. Dotyczy to również sprzętu pracującego wewnątrz smartwatcha. Może się wydawać, że Samsung nic nie zmienił, gdy spojrzymy na dwurdzeniowy procesor 1 GHz, jednak zmiany można znaleźć w szczegółach. Procesor jest teraz Exynos i jest kompatybilny z LTE.

Nowy procesor jest teraz również sparowany z 769 MB pamięci. 4 GB pamięci wewnętrznej są również dostępne dla systemu operacyjnego, aplikacji i danych audio. Oznacza to, że biegacze będą mogli wyjść pobiegać bez konieczności noszenia ze sobą smartfona. Do słuchania można używać słuchawek Bluetooth, a Gear S3 jako odtwarzacza MP3.

W żadnym momencie nie zauważyliśmy żadnych lagów lub glitchy na Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Menu i aplikacje działały płynnie, nawigując bez wysiłku z jednego ekranu na drugi podczas przesuwania.

Samsung Gear S3 audio

Kolejną nową funkcją jest możliwość wykonywania połączeń dzięki integracji mikrofonu i głośnika. Czy rzeczywiście kiedykolwiek użyć tego w otwartej przestrzeni jest wątpliwe, choć. To może być przydatne w zaciszu własnego domu chociaż tak, że nie zawsze trzeba nosić telefon wokół siebie.

Można również użyć Gear S3 jako odtwarzacz MP3 z wbudowanym głośnikiem. Możesz nie używać tego na co dzień chociaż widząc, jak dźwięk, który pochodzi z wbudowanego głośnika mono jest raczej kiepski. Jeśli cokolwiek, to może pracować jako party favor lub do zabawiania dzieci.

Bateria Samsung Gear S3

Dzięki większej obudowie na Gear S3, Samsung był w stanie użyć większej baterii. Gear S2 miał 250 mAh, więc oba Gear S3's będą trwać dość długo z 380 mAh. Jest to 50 procentowy wzrost pojemności baterii, co jest dość imponujące.

Z pomocą swojej dużej baterii, zarówno Gear S3 Frontier i Classic ze swoimi zoptymalizowanymi 1,3-calowymi wyświetlaczami Super AMOLED, ulepszonym procesorem i licznymi dodatkowymi czujnikami były w stanie pracować przez 2,5 dnia. Jeśli aktywujemy przełącznik WiFi tak, aby stale szukał połączenia, czas pracy na baterii spadnie do 1,5 dnia.


Na pierwszy rzut oka, oba modele Gear S3 umieścić na dobry show dzięki połączeniu jego funkcji fitness jak na Gear Fit2 i funkcji smartwatch jak na Gear S2, owinięte w jednym urządzeniu. Gear S3 pozwolił Samsungowi na dalsze rozszerzenie ich portfolio, szczególnie dla męskiej grupy docelowej. Teraz mają kompletną linię urządzeń wearables dla różnych użytkowników.

Ostateczny werdykt

Wersje Gear S3 nie zrewolucjonizowały rynku smartwatchy, ale wprowadziły kilka wartych uwagi ulepszeń. Kompatybilność iOS musi być po prostu wyprasowany, w którym to momencie wierzę wielu użytkowników Apple Watch będzie przełączać się do Gear S3.

Czy Gear S3 jest lepszy niż Gear S2? Technicznie i funkcjonalnie rzecz biorąc, to tylko poprawia się w stosunku do poprzedniego modelu w ograniczonym zakresie. Mógłbym żyć bez funkcji GPS i wolę rozmiar i wagę Gear S2, nawet jeśli oznacza to, że muszę go zdjąć, aby naładować każdej nocy.