Working] Ustaw Gboard jako domyślną klawiaturę na iPadzie, używaj trybu jednej ręki

image

Podobnie jak iPhone'y, iPady są domyślnie wyposażone w klawiaturę iOS. Jednak osoby, które preferują układ i funkcje klawiatury Google, mogą chcieć przełączyć się na aplikację Gboard do pisania na iPadzie. Dlatego przedstawiamy tutaj trzyetapowy przewodnik, jak ustawić Gboard jako domyślną aplikację klawiatury na iPadzie. Oprócz tego opisaliśmy też kroki, jak korzystać z pisania za pomocą gestów machnięcia i trybu jednoręcznego w aplikacji Gboard.

Powiązane | 6 sposobów na zmniejszenie zmęczenia oczu podczas korzystania z ekranu iPada

Ustaw klawiaturę Gboard jako domyślną klawiaturę na iPadzie

Spis treści

 • Ustaw klawiaturę Gboard jako domyślną klawiaturę na iPadzie
  • Krok 1 - Zainstaluj Gboard na iPadzie
  • Krok 2- Skonfiguruj Gboard
  • Krok 3- Przełącz się na Gboard jako domyślną klawiaturę iPada
 • Pisanie za pomocą gestów machnięcia w Gboard na iPadzie
 • Przełączanie trybu obsługi jedną ręką w Gboard na iPadzie

Wielu użytkowników woli Gboard od klawiatury iOS. Choć ta ostatnia jest bardziej stabilna, Gboard oferuje więcej funkcji, takich jak zintegrowany pasek wyszukiwania Google, możliwość wyszukiwania emojis, naklejek i GIF-ów online, wbudowany Tłumacz Google i możliwość zmiany motywów.

Poza tym Gboard umożliwia pisanie za pomocą gestów machnięcia nawet w pełnym rozmiarze, co jest niemożliwe w klawiaturze iOS, chyba że przełączysz się na tryb pływający. Przeczytaj poniższy przewodnik, aby ustawić i używać Gboard jako domyślnej klawiatury na iPadzie i używać pisania jedną ręką za pomocą machnięcia.

Krok 1 - Zainstaluj Gboard na iPadzie

 1. Otwórz App Store i wyszukaj Gboard. Możesz też bezpośrednio odwiedzić stronę Gboard w App Store.
 2. Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj aplikację Gboard na iPadzie.
 3. Po zainstalowaniu wykonaj kolejne kroki.

Krok 2- Skonfiguruj Gboard

 1. Po stuknięciu przycisku Zacznij w aplikacji Gboard zostaniesz przeniesiony do ustawień klawiatury. Możesz też ręcznie przejść do Ustawienia > Gboard na iPadzie.
 2. Tam kliknij na Klawiatury.
 3. Włącz przełącz nik dla Gboard.
 4. Następnie włącz opcję Zezwalaj na pełny dostęp i dotknij Zezwalaj, aby potwierdzić.

Krok 3 - Przełącz się na Gboard jako domyślną klawiaturę iPada

 1. Stuknij dowolne pole tekstowe, aby przełączyć pióro klawiatury.
 2. Gdy otworzy się domyślna klawiatura iOS, dotknij ikony globusa i przytrzymaj ją.
 3. Następnie wybierz Gboard, aby przełączyć się na klawiaturę Google.

Od tej pory iPad będzie zawsze otwierał klawiaturę Gboard, gdy będziesz chciał coś napisać. Jednak w razie potrzeby możesz przełączać się między Gboard a klawiaturą Apple, stukając ikonę Globusa.

Pisanie za pomocą gestów machnięcia w Gboard na iPadzie

Pisanie gestem machnięcia jest domyślnie włączone w Klawiaturze Google. Aby z niego skorzystać, przeciągnij palcem po literach słowa, które chcesz wpisać. Jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję, otwórz aplikację Gboard, kliknij w Ustawienia klawiatury i wyłącz przełącznik Szybkość pisania.

Przełączanie trybu jednoręcznego w aplikacji Gboard na iPadzie

Aby pisać jedną ręką w aplikacji Gboard na iPadzie, stuknij ikonę globusa, aby przełączyć się na klawiaturę Apple. Następnie uszczypnij dwoma palcami, aby przełączyć się na klawiaturę pływającą LUB naciśnij długo ikonę klawiatury w prawym górnym rogu i wybierz opcję Klawiatura pływająca.

Gdy klawiatura pływająca zostanie otwarta, ponownie stuknij ikonę globusa, aby przełączyć się na Gboard. Teraz możesz korzystać z Gboard, pisząc na iPadzie jedną ręką za pomocą gestu machnięcia.

Powiązane | Jak korzystać z klawiatury jednoręcznej na telefonie iPhone z systemem iOS 14 i nowszym

Zakończenie

To był szczegółowy przewodnik, jak ustawić Gboard jako domyślną klawiaturę na iPadzie. Mam nadzieję, że teraz możesz już korzystać z pisania za pomocą gestów machnięcia i trybu jednoręcznego w Klawiaturze Google na tablecie. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania związane z tym tematem, daj mi znać w komentarzach poniżej. Czekam na więcej.

Możesz też śledzić nas, by otrzymywać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał Youtube GadgetsToUse, by oglądać najnowsze recenzje.