Zwycięzcy i przegrani tygodnia: Nowe innowacje Google'a, Huawei znów w tarapatach

image

Czas leci, prawda? Wciąż pamiętam, jak pisałem swój pierwszy artykuł o zwycięzcach i przegranych w 2021 roku, a czuję się jakby to było wczoraj. Cóż, pierwszy miesiąc 2021 roku jest już za nami, a ponieważ zmierzamy w kierunku drugiego tygodnia lutego, nadszedł czas, aby wybrać naszych zwycięzców i przegranych na ten tydzień.

W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, gdzie musiałem się trochę naszukać, aby znaleźć zwycięzcę i przegranego, tym razem było łatwiej. Nasz zwycięzca na ten tydzień jest bez wątpienia Google, który bez większych fanfar wprowadził nową funkcję, która może zaklinać śmierć dla trackerów fitness. Przegranym tego tygodnia jest niestety Huawei, który otrzymał złą wiadomość o zakazie sprzedaży przez rząd USA. Firma jest również narażona na krytykę w związku z traktowaniem własnych pracowników w Europie.

Zanim jednak zajmiemy się naszymi zwycięzcami i przegranymi, rzućmy okiem na wszystkie najważniejsze wydarzenia technologiczne tego tygodnia.

Muszę przyznać, że Xiaomi było silnym pretendentem do zwycięzcy tygodnia za pokazanie dwóch interesujących kawałków technologii. Pierwszy z nich nazywa się Mi Air Charge - jest to rozwijana technologia bezprzewodowego ładowania, która ma na celu na zawsze uwolnić Twoje gadżety od kabli.

huawei

Technologia wykorzystuje mmWave do bezprzewodowego ładowania urządzenia bez konieczności stosowania stacji dokującej. Wszystko, czego potrzebujesz, aby ta funkcja działa, to być w zasięgu bezprzewodowej stacji ładującej. Drugim i bardziej aktualnym dodatkiem była nowa koncepcja bezportowego smartfona z wyświetlaczem w kształcie wodospadu. Jedyny powód, dla którego nie zdecydowaliśmy się przyznać trofeum Xiaomi? Żaden z tych produktów nie będzie rzeczywistością w najbliższym czasie.

MediaTek również zrobił fale w tym tygodniu po tym, jak wprowadził swój pierwszy modem kompatybilny z mmWave - MediaTek M80. Firma stale nipping na piętach Qualcomm i jest coraz bardziej staje się potężnym zagrożeniem dla amerykańskiego chipmaker. Nowy modem od firmy jest również szczególny w tym, że jest to - na papierze - najszybszy modem 5G opracowany dla SoC jeszcze. Jednakże, nowy modem ma dopiero pojawić się na rzeczywistym układzie Mediatek.

Innym ciekawym newsem przyszedł w postaci nowej aktualizacji funkcji, które mogą przybyć na Android 12. Raport mówi o prawdopodobieństwie Android 12, prawdopodobnie featuring kompleksowe opcje theming.

Rozmawialiśmy również o nadchodzącym flagowym smartfonie OPPO - Find X3 Pro po tym, jak wyciekły zdjęcia telefonu pokazały bardzo ciekawy układ aparatu. Aha i mówiąc o flagowcach, jak moglibyśmy zapomnieć wspomnieć o następnej generacji składanych smartfonów Huawei, Mate X2?

 

Zwycięzca tygodnia: Google za wymyślenie technologii, która może zamienić twój telefon w fitness tracker

Google, w piątek, pokazał funkcję, która ma zadebiutować na smartfonach Pixel. Technologia - która jest oparta na potężnym Google AI wizardry - przekształca istniejący smartfon do fitness tracker rodzaju. Technologia korzysta z przednich i tylnych kamer i wykorzystuje je do śledzenia tętna i częstości oddechów.

 

Jest to kolejny przykład oprogramowania osiągając dotychczas niemożliwe rzeczy bez potrzebnych żadnych dodatkowych urządzeń. Funkcja zostanie najpierw rozwinięta do użytkowników smartfonów Google Pixel przed uczynieniem go do innych urządzeń z systemem Android. Jeśli zdarzy Ci się posiadać smartfon Pixel, wypróbuj to w przyszłym miesiącu.

Przegrany tygodnia: Huawei po expose' ujawnił, jak traktuje swoich europejskich pracowników

Huawei od jakiegoś czasu pojawia się i znika z naszej listy zwycięzców i przegranych. Podczas gdy w zeszłym tygodniu firma miała powody do radości z powodu przejęcia władzy przez nową administrację Bidena, teraz, po upływie tygodnia, wydaje się, że zakaz działalności firmy będzie nadal obowiązywał w najbliższej przyszłości. Jest to zgodne z oświadczeniem nominowanej przez prezydenta Joe Bidena na sekretarza handlu, Giny Raimondo, która powiedziała, że nie zna "żadnego powodu", dla którego Huawei nie powinien pozostać na liście zastrzeżonej.

Ale to nie była nawet największa wiadomość związana z Huawei w tym tygodniu. Niemiecka publikacja Netzpolitik opublikowała wnikliwy raport na temat tego, jak Huawei (źle) traktuje swoich europejskich pracowników. Artykuł jest bardzo obszerny i ujawnia, w jaki sposób Huawei ingeruje w życie prywatne swoich pracowników oraz jakie taktyki stosuje, aby utrzymać ich w ryzach. Raport korzysta z wewnętrznych dokumentów i nagrań audio, aby dokonać ich przypadku.

Cóż, to całkiem sporo podsumowuje nasze Zwycięzcy i przegrani kawałek na ten tydzień. Czy zgadzasz się z naszymi wyborami na ten tydzień?

Czytaj więcej na: http://top-etui.pl